Pasta distress podkladová, 150 ml - hnědá, maroon

Kód: DP-1301

Detailní popis produktu

Kvalitní pasta na vodní bázi vhodná k tvorbě starobylého efektu. K použití na všechny povrchy kromě textilu.

Podkladová Distress barva, kterou využijete tam, kde chcete docílit zašlého, starobylého efektu. Lze použít na všechny druhy povrchů kromě oděvního textilu. Nanáší se pomocí houbičky, štětce nebo vlhčeného ubrousku.

Distress pastu využijete:

při renomování starého nábytku
k oživení nových, jednobarevných kusů nábytku
v užitém umění – lze s ní dekorovat různé dřevěné výrobky jako krabičky na čaj, misky, tácy, boxy, krabičky na kapesníky apod.
při papírovém tvoření – využijete ji k dekoraci krabiček, šanonů, obalů na knihy atd.

Způsob aplikace:

Na vybraný povrch nanášíme barvu pomocí štětce, houby nebo vlhčeným ubrouskem. Výborně se vtírá. Poté štětec umyjeme, ale nesušíme. Mokrým štětce barvu vymyjeme všude tam, kde chceme, aby byla světlá. Čím více budeme vymývat, nebo vytírat houbičkou/ubrouskem, tím docílíme světlejšího efektu. Naopak čím silnější vrstvu na začátku naneseme, tím tmavší barva bude. Můžeme tak vytvořit zajímavé přechody a kontrasty. Štětec na závěr umyjeme vodou.


Například můžeme na dřevěný povrch nanést nejprve klasickou reliéfní pastu, která za použití šablony vytvoří matně bílý vzor. Po zaschnutí pak přes vytvořený motiv naneseme Distress pastu. Tu pak pomocí mokrého štětce, houbičky nebo vlhčeného ubrousku otíráme tam, kde je nanesená na klasické reliéfní pastě, čímž jí vytvořený motiv zesvětlá a bude zajímavě vystupovat do prostoru. Mějte však na paměti, že klasická reliéfní pasta se vlhkostí znovu aktivuje – při aplikaci dalších barev je nutné postupovat jemně, aby se její vrstva neporušila.

Pasta je na vodní bázi. Pracovní pomůcky umyjete vodou a mýdlem. Chraňte před mrazem. Výrobek je netoxický a certifikovaný CE i EN 71.

Objem: 150 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: